Polka zdobyła złoty medal mistrzostw Europy w podnoszeniu ciężarów w Bukareszcie.

0
808

Aleksandra Mierzejewska mistrzynią Europy! Polka zdobyła złoty medal mistrzostw Europy w podnoszeniu ciężarów w Bukareszcie w kategorii +90 kilogramów. Uzyskała 237 kg w dwuboju i pokonała rywalki.

Reprezentanci Polski wrócili z siedmioma medalami z mistrzostw Europy w podnoszeniu ciężarów, które odbywały się w Bukareszcie. Złoty medal w rywalizacji kobiet zdobyły Joanna Łochowska w kategorii 53 kg oraz Aleksandra Mierzejewska w kategorii +90 kg.

Brązowy medal wywalczyły Patrycja Piechowiak (69 kg) i Kinga Kaczmarczyk (90 kg). Wśród mężczyzn mistrzem Europy został Arkadiusz Michalski (105 kg). Srebrny medal zdobył Kacper Kłos (85 kg), a brązowy medal wywalczył Łukasz Grela (94 kg).

PRZECZYTAJ TAKŻE: Dobra nowina dla Wojciecha Szczęsnego. Włosi nalegają na zmiany w bramce Juventusu Turyn.

Zawodniczka stołecznej Legii odniosła największy sukces w karierze, jak przyznała spełniła swoje marzenie, aby stojąc na podium usłyszeć Mazurka Dąbrowskiego. Rok temu bowiem na mistrzostwach Europy w Splicie Polka była na piątym miejscu.

– Wtedy wróciłam po ciężkiej kontuzji nadgarstka. To było takie przetarcie. W tym roku powiedziałam trenerom przed wejściem do hali, że idę dawać z siebie wszystko. Ja nawet w sumie nie wiedziałam ile podrzuciłam. Jak już zarzuciłam sztangę, było dość łatwo. Myślałam, że będzie cięższa. Górę wybiłam, troszeczkę mnie tam „zamotało”. Wytrzymałam to. Było widać moje emocje. Usłyszeć Mazurka Dąbrowskiego to coś nie do opisania – powiedziała w rozmowie z Polskim Radiem.

W „Super Expressie” nasza sztangistka zdradziła, że na początku próbowała swoich sił w pchnięciu kulą. Jako nastolatka pobiła rekord szkoły aż o 9 metrów. Potem postanowiła, że spróbuje swoich sił w podnoszeniu ciężarów.

– Jak miałam pięć-sześć lat, pomagałam ojcu budować szopę. Woziłam cement taczkami, nosiłam cegły. Nie lubiłam lalek, wolałam wbijać gwoździe – opowiada.

Teraz polskich sztangistów czekają przygotowania do mistrzostw świata w Aszchabadzie.