Adam Kszczot od trzech lat jest nie do pokonania. Zwyciężył bieg na 800 metrów w Glasgow

0
780

W hali w biegu na 800 metrów Adam Kszczot od trzech lat jest nie do pokonania, nie licząc ubiegłorocznego półfinału mistrzostw Europy w Belgradzie, gdy był na drugim miejscu (nie musiał wygrywać). W niedzielę ponownie zwyciężył. Bez problemu wyprzedził rywali w mityngu IAAF World Indoor Tour w Glasgow. Na drugim miejscu także Polak, Marcin Lewandowski.

Kszczot jak zwykle długo biegł ostatni. Przyspieszył na ostatniej rundzie. Zaczął jeden po drugim wyprzedzać rywali i pociągnął za sobą kolegę, który na finiszu był na drugim miejscu.

Adam Kszczot wygrał czasem 1.47,15 bieg na 800 m w finałowych zawodach prestiżowego cyklu World Indoor IAAF w Glasgow. Drugi był Marcin Lewandowski – 1.47,50.

Kto wie, czy obaj Polacy nie będą razem walczyć o medal mistrzostw świata w czwartek w Birmingham. Kszczot (RKS Łódź) będzie na pewno biegać. Lewandowski (CWZS Zawisza Bydgoszcz SL) może wybrać między 800 a 1500 m. Jeszcze się waha i nie podjął ostatecznej decyzji.

Źródło: przegladsportowy.pl/sportowefakty.wp.pl/sport.tvn24.pl/PAP