Ancelotti przeszedł do historii futbolu osiągając piąty finał Ligi Mistrzów UEFA

0
438
Carlo Ancelotti, trener Realu Madryt, został pierwszym w historii szkoleniowcem, któremu udało się po raz piąty w historii awansować do finału Ligi Mistrzów. Zdjęcie: Twitter/Invictos

Carlo Ancelotti osiąga swój piąty finał Ligi Mistrzów UEFA po tym, jak Real Madryt wyeliminował Manchester City. Tylko jemu udało się to osiągnąć!

Real Madryt pierwszym takim klubem w Lidze Mistrzów, a Carlo Ancelotti rekordzistą!

Po zostaniu pierwszym trenerem, który wygrał pięć największych lig Europy, Ancelotti przeszedł do historii, zostając pierwszym menedżerem, który osiągnął pięć finałów Ligi Mistrzów w historii rozgrywek.

Po tym, jak został pierwszym trenerem, który wygrał pięć największych lig Europy, Carlo Ancelotti przeszedł do historii, stając się pierwszym menedżerem, który dotarł do pięciu finałów Ligi Mistrzów w historii rozgrywek po tym, jak Real Madryt pokonał Manchester City na Santiago Bernabeu w środę.

Carlo Ancelotti osiągnął teraz swój piąty finał Ligi Mistrzów (2003, 2005 i 2007 z AC Milan, 2014 i 2022 z Realem Madryt), najwięcej ze wszystkich menedżerów w historii rozgrywek.

Wszystkie nadzieje na awans do finału wydawały się stracone dla Realu Madryt, kiedy Riyad Mahrez strzelił w 73. minucie, co dało Manchester City prowadzenie 1:0 w środę i 5:3 w dwumeczu w remisie.

Ale piłkarze się nie poddali i dokonali niemożliwego. Po niebywałych zwrotach w poprzednich dwumeczach z PSG oraz Chelsea tym razem odrobili straty w półfinale Ligi Mistrzów z Manchesterem City, mimo że do 90. minuty przegrywali 0:1.

Dwa gole w ciągu 91 sekund, które zdobył Rodrygo przywróciły parytet w dwumeczu, aby wymusić dogrywkę, a następnie wynik wzmocnił Karim Benzema, strzelając z rzutu karnego, aby ukończyć jeden ze słynnych powrotów Ligi Mistrzów i zmierzyć się z Liverpoolem w 2022 roku Finał Ligi Mistrzów. Co ciekawe, Rodrygo stał się nawet pierwszym zawodnikiem, który strzelił dwa gole w 90. minucie meczu pucharowego Ligi Mistrzów. I właśnie w takim stylu Real Madryt wygrał 3:1.

Czytaj: Salah ujawnia, że chce zemsty na Realu Madryt w Lidze Mistrzów