Australian Open: Osaka nie obroni tytułu!

0
208
Broniąca tytułu mistrzyni Naomi Osaka odpadła z Australian Open w trzeciej rundzie. Źródło: Twitter

Broniąca tytułu Naomi Osaka odpadła z Australian Open po tym, jak amerykańska przeciwniczka Amanda Anisimova zwyciężyła dwoma punktami meczowymi, zanim odniosła niezapomniane zwycięstwo w trzeciej rundzie.

Cóż to były za emocje! 24-letnia Osaka z Japonii została pokonana przez Amandę Anisimova. Osaka zmarnowała dwie piłki meczowe i nie obroni tytułu. W Melbourne nie dojdzie do starcia Japonki z Ashleigh Barty.

Osaka (WTA 14) zdobyła cztery wielkoszlemowe tytuły. Dwa zdobyła w US Open (2018, 2020) i dwa w Australian Open (2019, 2021). W tym roku Japonka nie zdobędzie trzeciego tytułu w Melbourne. W piątek tenisistka zmarnowała dwie piłki meczowe i przegrała 4:6, 6:3, 7:6 z Amandą Anisimova (WTA 60). Osaka po przegranej w Australian Open wypadnie z Top 80 rankingu.

Twitter, Twitter

W pierwszym i drugim secie zarówno Osaka jak i Anisimova uzyskały po jednym przełamaniu. W trzeciej partii ogromne emocje były w 10. gemie. Osaka miała dwie piłki meczowe, ale Anisimova je obroniła. W tie breaku (do 10 punktów) lepiej poradziła sobie Amerykanka, która miała przewagę od pierwszej do ostatniej piłki. Prowadziła 3-0, potem 5-2, a następnie 8-4. Przy 9-5 wykorzystała już pierwszą piłkę meczową.

Mecz trwał dwie godziny i 15 minut. W tym czasie Amerykanka zaserwowała 11 asów, o sześć więcej niż jej utytułowana rywalka. Posłała 46 kończących uderzeń przy 44 niewymuszonych błędach. Osace zanotowano 21 piłek wygranych bezpośrednio i 45 pomyłek. Amerykanka obroniła siedem z ośmiu break pointów, a Japonka odparła dziewięć z 10. Było to ich pierwsze starcie.

Czytaj: Djokovic wrócił do Serbii po deportacji z Australii w związku z aferą wizową

Kolejną rywalką Amerykanki będzie Ashleigh Barty, która pokonała 6:2, 6:3 Camilę Giorgi (WTA 33).