Awans Polaków do II fazy Mistrzostw Świata w Siatkówce 2018

0
769

Polscy siatkarze zawsze cechowali się cierpliwością i walecznością. Wielokrotnie wychodzi z największych opresji zwycięsko. Nie inaczej był tym razem. Po morderczym pojedynku z Bułgarią Polacy awansują do II fazy Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn.

Przed ostatnim meczem I fazy rozgrywek Mistrzostw Świata w Siatkówce Polacy mieli na koncie 4 wygrane pojedynki. Bułgaria miała 3 wygrane i 1 przegraną. Wiadomo było, że nie będzie łatwo. W końcu stawką meczu był awans do kolejnej fazy turnieju. Przewidywania się potwierdziły. Ostatni mecz I rundy Polaków był jednym z najbardziej zaciętych meczów tegorocznych mistrzostw. Polacy rozegrali trzeci najdłuższy pojedynek turnieju – 120 min. Dłużej grali tylko Finlandia z Iranem (140 min) i Finlandia z Portoryko (149 min)

W ostatnim meczu Polaków walka toczyła się dosłownie do ostatnich punktów. W każdym secie przewaga między drużynami była tak niewielka, że chyba nikt nie był w stanie w 100% obstawić wygranej. Dodatkowo żaden z zespołów nie opadał z sił ani na sekundę. Ostatecznie pojedynek Polska kontra Bułgaria zakończył się dla Polaków stratą jednego seta i wygraną  25:14, 23:25, 25:22, 25:23. Aby dowiedzieć się jak dokładnie przebiegał mecz Polaków z Bułgarią, zajrzyj tutaj!

W II fazie grupowej Polacy zmierzą się z Argentyną, Francją i Serbią. Polacy w I fazie nie pozwolili sobie na porażkę w odróżnieniu od swoich rywali. Oznacza to, że Polacy mogą sobie pozwolić na ewentualną jedną porażkę i nadal pozostać w grze i być pewnym udziału w kolejnej fazie turnieju.

Terminarz gry II fazy turnieju dla grupy H, w której znajdują się Polacy, wygląda następująco:

21/09/2018 – Serbia – Francja – 16.00

21/09/2018 – Polska – Argentyna – 19.40

22/09/2018 – Serbia – Argentyna – 16.00

22/09/2018 – Polska – Francja – 19.40

23/09/2018 – Francja – Argentyna – 16.00

23/09/2018 – Polska – Serbia – 19.40

Do III fazy grupowej przejdą zwycięzcy grup E, F, G, H oraz dwa najlepsze zespoły z drugich miejsc.

PRZECZYATJ TAKŻE: Wrocław bliźniakiem Oxfordu – f7wroclaw.pl

PRZECZYTAJ TAKŻE: Jesienna aktywność – to da się zrobić! – f7city.pl

Nie wiesz, jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się!

Zdjęcie główne: źródło