Dublet Piątka w derbach Berlina

0
374
Krzysztof Piątek zdobył dwie bramki w ciągu trzech minut. Zdjęcie: twitter.com/iF2is

Dzięki bramkom Krzysztofa Piątka, Hertha pokonała Union 3:1. Polak wszedł na boisko w przerwie i w trzy minuty zdobył dwa gole.

Mecz z Unionem dla Herthy zaczął się bardzo źle. W 20. minucie Taiwo Awoniyi trafił na 1:0 dla gości. Po trzech minutach sytuacja stała się nieco lepsza, bo czerwoną kartkę za swoje wejście zobaczył Robert Andrich. Do końca pierwszej połowy utrzymało się prowadzenie jednym golem Unionu. Trener Herthy Bruno Labaddia nie był zadowolony z gry ofensywy swojej drużyny.

Po przerwie wprowadził na boisku Javairo Dilrosuna, a także Krzysztofa Piątka. Od tego momentu Hercie zaczęło się powodzić. Dzięki trzem punktom za to spotkanie, Hertha awansowała na jedenaste miejsce w tabeli Bundesligi z 11 punktami, Union ma ich 16 i pozostaje na szóstym miejscu.

Oto, co niemieckie media pisały o Krzysztofie Piątku po meczu.

„Joker trafił dwa razy. Piątek strzelał dla Herthy, by wygrać derby” – pisze „Kicker”. W treści podkreślono, że polski napastnik był aktywny w ataku. Zanim znalazł drogę do bramki, oddał m.in. groźne uderzenie z ostrego kąta. Później padły dwie bramki jego autorstwa, a w 91. minucie – jak zaznacza „Kicker” – był bliski ustrzelenia hat-tricka.

Serwis sportschau.de docenił natomiast zmysł taktyczny trenera Bruno Labbadii Szkoleniowiec Herthy Berlin podczas przerwy postanowił wpuścić na boisko chociażby Krzysztofa Piątka, co okazało się strzałem w dziesiątkę.

„Hertha kończy dzikie derby i wygrywa 3:1 z Unionem” – pisze z kolei focus.de. Tutaj również zaznaczono, że „Krzysztof Piątek zadecydował o wyniku meczu swoim późnym dubletem”.

Pozytywne słowa o trenerze Herthy i polskim napastniku przekazuje również „Sport Bild”. „Złota ręka Labbadii! Trener Herthy w przerwie wprowadził Krzysztofa Piątka, a ten został bohaterem meczu” – napisano.

Gratulacje dla Krzysztofa Piątka. Jego postawa oraz skuteczność to dobry prognostyk na przyszłość.

rzysztof Piątek dzięki dwóm bramkom został bohaterem meczu Herthy z Unionem. Poniżej możecie zobaczyć skrót:

Czytaj: Chwytający za serce wywiad syna Diego Maradony. „Nadal tego nie akceptuję”