Jerzy Brzęczek triumfuje w Lidze Narodów

0
455
Jerzy Brzęczek. Zdjęcie: twitter.com/pzpn_pl

Reprezentacja Polski pokonała Bośnię i Hercegowinę 3:0 w meczu 4 kolejki Ligi Narodów. Polacy dzięki tej wygranej wyprzedzili Włochów i zostali liderami tabeli.

Bramki w pierwszej połowie zdobyli Lewandowski i Karol Linetty. Lewandowski trafił także w drugiej połowie.

Włoskie media piszą – Polska nas wyprzedziła, ale we Włoszech tego oczekiwaliśmy. Holandia pozostaje w tyle. Rywalizacja trwa.

Nastroje po wygranym meczu wielu znawców tonuje. Warto podkreślić, że od 14 minuty rywale Polaków grali w osłabieniu po czerwonej kartce dla Anela Ahmedhodzicia. Do tego czasu gra nie wyglądała tak dobrze w wykonaniu biało czerwonych.

Jak podkreśla Jerzy Dudek – Polacy walczyć będą o wygranej w grupie. W listopadzie czekają ich mecze z Włochami i Holendrami. – Ciesząc się z wygranej, trzeba wziąć poprawkę, że Bośniacy po pierwszym golu byli mniej zmotywowani. To spotkanie było ważne, ale mecze prawdy dopiero przyjdą – z Holendrami i Włochami. Na razie jesteśmy tam, gdzie chcieliśmy być.

Warto zaznaczyć, że doskonale pokazali się młodzi zawodnicy: Jakub Moder i Kamil Jóźwiak. Niezależnie od rangi oraz okoliczności spotkania należy pogratulować naszym zwycięstwa. Trzymajmy kciuki za Biało Czerwonych w meczach z Włochami i Holandią.

Czytaj: Świątek i Nadal rekordzistami Wielkiego Szlema