Strona główna Tenis Kamil Majchrzak wygrał pierwszy tytuł challengerowy w karierze!

Kamil Majchrzak wygrał pierwszy tytuł challengerowy w karierze!

0

Wspaniała wiadomość na koniec weekendu! Kamil Majchrzak wygrał swój pierwszy tytuł challengerowy w karierze! W finale francuskiego ATP Challenger w Saint-Brieuc pokonał faworyta gospodarzy Maxime Janviera 6:3, 7:6.

Kamil Majchrzak robił swoje nie zwracając zbytnio uwagi na komentarze mówiące o jego zbyt wolnych postępach. Nie dał się też złamać małymi kłopotami zdrowotnymi po drodze. I dobrze, ponieważ dzisiaj wszystko zostało mu wynagrodzone. Po prawie półtora godzinnym spotkaniu finałowym turnieju w Saint-Brieuc Majchrzak ograł faworyta gospodarzy Maxime Janviera 2:0 w setach.

W pierwszym secie spotkania Polak dosyć szybko przełamał rywala i przejął inicjatywę. Do końca spotkania Majchrzak utrzymał kontrolę nad meczem w swoich rękach. W drugim secie francuski tenisista postawił jednak większy opór Majchrzakowi urozmaicając swoje zagrania i zwiększając ich dokładność. Polak przeczekał ten moment i nie dał w tie-breaku rywalowi większych szans.

Majchrzak wystąpił w finale imprezy challengerowej 3 razy. W 2018 roku przegrał z Auger-Aliassime, a w 2017 z Guillermo Garcią-Lopezem.

Dzięki dzisiejszej wygranej Majchrzak przesunie się w rankingu ATP z 154 na 130 miejsce. Jest więc duża szansa na to żeby Polak wszedł w tym sezonie do pierwszej setki rankingu. Oczywiście jeśli dalej będzie osiągać nowe sukcesy.