Klopp może zapomnieć o Luisie Diaz

0
100
W drodze z murawy. (fot. liverpool, twitter)

To była ciężka niedziela w Emiratach dla Liverpoolu. Jasnym punktem był drugi gol Darwina Nuneza, ale niewiele to pomogło, ponieważ mecz zakończył się porażką 3:2 z liderem ligi Arsenalem i dwoma nowymi kontuzjami podopiecznych Kloppa.

Po meczu Luis Diaz musiał opuścić Emiraty o kulach i szynie wokół lewego kolana. Dziesięć minut przed przerwą nastąpił huk, kilka minut później Kolumbijczyk musiał się poddać.

Trent Alexander-Arnold również nie miał szczęścia, skręcił sobie prawą kostkę. Po meczu Klopp nie był optymistą w stosunku do obu zawodników: „Nie wygląda to dobrze dla żadnego z nich”.

Czytaj: Monako zawarło umowę transferową z napastnikiem Liverpoolu

Skanowanie i ocena rozmiaru szkód są obecnie w toku. Według źródła Football-Insider, zespół medyczny w Liverpoolu obawia się, że Diaz może być nieobecny przez kilka miesięcy, potencjalnie aż do finałów Mistrzostw Świata.

To bardzo smutne dla 25-latka, ale dla Jürgena Kloppa to poważny problem. Diaz zaaklimatyzował się w rekordowym czasie, kiedy został sprowadzony z Porto w styczniu za około 50 milionów funtów. W tym sezonie Diaz był jednym z najlepszych w Liverpoolu. W meczu z Arsenalem atak Liverpoolu był wyraźnie osłabiony, gdy lewy skrzydłowy musiał zejść z boiska.

Życzymy Diazowi szybkiego powrotu do zdrowia.