Król biathlonu – Ole Einar Bjørndalen zakończył swoją karierę sportową.

0
895
Na zdjęciu Ole Einar Bjørndalen
Ole Einar Bjørndalen, norweski biathlonista, najbardziej utytułowany zawodnik w historii tej dyscypliny postanowił zakończyć karierę.

Ostatni okres nie należał do udanych dla Norwega, ale jego kariera to prawdziwe pasmo sukcesów!

Wywalczył 13 medali olimpijskich (w tym 8 złotych), 45 (!) krążków na mistrzostwach świata (w tym 20 złotych), sześciokrotnie również wygrywał Puchar Świata, wygrał 94 starty w Pucharze Świata w biathlonie i jeden w biegach narciarskich- to rekordowy wynik.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Pjongczang 2018: zwariowany bieg sztafet! Polki na siódmym miejscu.

Teraz 44-letni Ole Einar Bjørndalen postanowił zakończyć karierę. Po ponad 20-letnich występach na światowych arenach przechodzi na emeryturę. Decyzję tę podjął po nieudanym sezonie 2017/18, w którym zajął dopiero 43. miejsce w Pucharze Świata.

– Powrót na trasę w przyszłym sezonie jest absolutnie wykluczony. W tym roku kończę karierę. Mam poczucie, że to jest odpowiedni moment. Ale kiedy się coś kończy, pojawia się w życiu wiele nowych sytuacji. Jeśli nie będę zadowolony, może znów zacznę biegać – powiedział Norweg w wywiadzie dla agencji DPA przed rozpoczęciem mistrzostw świata w Oslo-Holmenkollen (3-13 marca).

Źródło: sportowefakty.wp.pl
Zdjęcie główne: Facebook.com