Król Dawid Kubacki

0
669
Dawid Kubacki zwyciężył dwa konkursy Pucharu Świata w Titisee-Neustadt. Zdjęcie: Twitter

Dwa fantastyczne występy naszego skoczka zostały docenione i skomentowane przez zagraniczne media. Niemiecki portal sportschau.pl napisał: „Dawid Kubacki królem Titisee-Neudstadt”

Znawcy skoków narciarskich i kibice spodziewali się dobrych występów Dawida Kubackiego, ale mało kto obstawiał, że Polak zwycięży, do tego jeszcze dwukrotnie.

Kubacki był najlepszy w sobotę i w niedzielę. Dwukrotnie tryumfował w fantastycznym stylu.

W sobotnim konkursie Pucharu Świata skokami na odległość 140,5 i 141 metrów Dawid Kubacki pokonał Stefana Krafta oraz Ryoyu Kobayashiego. W niedzielę Kubacki znowu był najlepszy. Drugi ze stratą zaledwie 0,3 pkt był Ryoyu Kobayashi.

To był historyczny weekend dla Dawida. Po raz siódmy i ósmy z rzędu stanął na podium zawodów Pucharu Świata. Takiej serii nie miał żaden inny polski skoczek w przeszłości. Co bardzo ważne, dzięki dwóm zwycięstwom odrobił znaczną część strat do rywali wyprzedzających go w klasyfikacji ogólnej Pucharu Świata.

W klasyfikacji generalnej liderem nadal jest Niemiec Karl Geiger (886 pkt). Dawid Kubacki pozostał na czwartym miejscu ze stratą zaledwie 122 pkt.

Czeka nas pasjonująca walka o Kryształową Kulę. Trzymamy kciuki za naszego skoczka.

Czytaj: Piotr Żyła nie może ustabilizować formy. „Ma problem fizyczny, ale i mentalny”

Zdjęcie główne: twitter.com