Maja Włoszczowska została wicemistrzynią Europy w maratonie MTB!

0
857
Na zdjęciu Maja Włoszczowska.

Maja Włoszczowska została wicemistrzynią Europy 2018 w maratonie MTB w Spilimbergo. Na dystansie 104 kilometrów przegrała tylko z reprezentantką Norwegii.

Jak informuje Onet, Maja Włoszczowska zdobyła srebrny medal mistrzostw Europy w maratonie MTB, które odbyły się we włoskim Spilimbergo. Trasę o długości 104 km najszybciej pokonała Norweżka Gunn-Rita Dahle Flesjå z czasem 5:06:16. Polska kolarka straciła do niej jedynie 24 sekundy. Trzecie miejsce wywalczyła Szwajcarka Ariane Luethi z czasem 5:16:46.

Sytuacja powtórzyła się z 2009 roku, gdy w maratonie Maja Włoszczowska wywalczyła srebrny medal podczas mistrzostw Europy, a zwyciężyła Norweżka Gunn-Rita Dahle Flesjå.

Sukcesy Włoszczowskiej

Maja Włoszczowska ma 35 lat i jest aktualnie najbardziej utytułowaną polską kolarką górską. Na swoim koncie ma już takie sukcesy, jak dwa wicemistrzostwa olimpijskie zdobyte w Pekinie i Rio de Janeiro. Została także mistrzynią świata w Cross-country w 2010 roku.

Indywidualnie na zawodach tej rangi Włoszczowska zdobyła także cztery srebrne medale. Na maratonie, czyli zawodach, w których wczoraj wywalczyła srebro, zdobyła mistrzostwo globu. Polka wywalczyła ten tytuł 15 lat temu w Lugano.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Urszula Radwańska przeszła do ćwierćfinału w Obidos.

Nie pierwszy taki sukces

Kolarka wywalczyła siedem złotych medali w Spilimbergo w seniorskich mistrzostwach Europy. Wcześniej zdobyła cztery srebrne medale, jeden brązowy i jeden czarny. Wszystkie sukcesy na zawodach tej rangi odnosiła w wyścigach Cross-country.

Źródło: wprost.pl/eurosport.interia.pl/sportowefakty.wp.pl
Zdjęcie główne: facebook.com