Menadżer Danii Kasper Hjulmand pogratulował Garethowi Southgate

0
247
Kasper Hjulmand pogratulował po meczu Garethowi Southgate. Zdjęcie: Twitter

Menadżer Danii Kasper Hjulmand złożył specjalny hołd Garethowi Southgate po zwycięstwie Anglii w półfinale Euro 2020.

Anglia zagra z Włochami w niedzielnym finale na Wembley, ale potrzebowali dodatkowego czasu, aby pożegnać się z Danią w środowy wieczór.

Genialny rzut wolny Mikkela Damsgaarda dał Danii prowadzenie w pierwszej połowie, zanim samobójczy gol Simona Kjaera wyrównał wynik 1:1.

Drużyna Southgate nie była w stanie wyjść na prowadzenie przed końcem 90 minut, mecz przeszedł do dogrywki.

Raheem Sterling padł w polu karnym jak rażony piorunem, a sędzia Danny Makkelie odgwizdał rzut karny. Kontaktu z Joakimem Maehle nie było. Gola z jedenastki też, ale Harry Kane popisał się skuteczną dobitką zapewnił zwycięstwo 2-1.

Southgate poprowadził Anglię do pierwszego finału dużego turnieju od 1966 roku, a pomeczową konferencję prasową Hjulmand zaczął od wychwalania menedżera drużyny przeciwnej.

„Przede wszystkim chcę pogratulować mojemu koledze Garethowi” – powiedział Hjulmand.

Czytaj: Gareth Southgate: półfinał Euro 2020 to „szczególna okazja” dla Anglii

Gareth Southgate wykonuje „wybitną” pracę, powiedział menadżer Danii Kasper Hjulmand (AP)

„Śledziłem to, co FA zrobiła strategicznie, a zwłaszcza jak Gareth kierował tym zespołem od wielu lat.

„Jak pracuje z młodymi zawodnikami, jak się angażuje i jak zachowuje się z wyznawanymi wartościami oraz w jaki sposób reprezentuje i komunikuje jest wyjątkowy.

– Więc gratulacje, Gareth. Myślę, że wykonujesz świetną robotę w trudnej pracy – powiedział Hjulmand.

Gol Harry’ego Kane’a przypieczętował miejsce Anglii w finale Euro 2020 (AFP przez Getty)

Hjulmand był również niezadowolony z decyzji przyznania Anglii rzutu karnego w dogrywce po tym, jak powtórki telewizyjne pokazały, że Raheem Sterling padł na ziemię przy minimalnym kontakcie.

„To była kara, która nie powinna być karą. To jest coś, co mnie teraz denerwuje. Jesteśmy bardzo rozczarowani – powiedział Hjulmand.

Kasper Hjulmand niezliczoną liczbę razy powiedział, że czuje się „rozczarowany”.

– To był rzut karny, który w żadnym razie nie powinien być rzutem karnym.

„Wiem, że teraz brzmi to dziwnie, ale nie mogę powstrzymać tych uczuć. Jedną rzeczą jest przegranie meczu, to się zdarza, ale przegrana w ten sposób jest rozczarowująca, ponieważ dużo walczyliśmy.

„Czujemy gorzki smak po tym meczu, ale musimy to przetrawić, zanim będziemy mogli omówić te uczucia. To gorzki sposób na opuszczenie turnieju.

„Sposób, w jaki przegraliśmy, utrudnia zrozumienie, dlaczego przegraliśmy. Muszę uważać na to, co mówię. Mamy niesamowitą grupę i na pewno znowu możemy zrobić coś wspaniałego.

„Może łatwiej będzie mi powiedzieć, jak się czuję za kilka dni” – powiedział Hjulmand.