Ten piłkarz przeszedł do historii Bayernu – został najlepszym zagranicznym strzelcem!

0
832
Robert Lewandowski (RALPH ORLOWSKI / REUTERS / REUTERS)

Reprezentant Polski, Robert Lewandowski dzięki dwóm zdobytym bramkom podczas niedzielnego meczu z Werderem Brema (4:2) został najlepszym zagranicznym strzelcem Bayernu w historii w Bundeslidze. Kapitan reprezentacji Polski ma na koncie 94 gole.

Zarówno pierwszą jak i drugą bramkę w niedzielę Lewandowski zdobył uderzając głową. W 63. minucie Bayern bił rzut rożny. Polak wyskoczył najwyżej i mocnym uderzeniem głową pokonał Pavlenkę. Trzynaście minut później znowu jak skoczek wzwyż odbił się do dośrodkowania i po raz drugi nie dał Pavlece szans.

Robert Lewandowski najskuteczniejszy spoza Niemiec

Polak na swoim koncie uzbierał 94. gole, dzięki czemu przegonił Ariena Robbena i został najlepszym zagranicznym strzelcem Bayernu w historii Bundesligi, najskuteczniejszym zawodnikiem drużyny spoza Niemiec w historii ligowych rozgrywek.

Goni najlepszych

„Lewy” goni trenera. Polak po raz 45. zdobył w krajowych rozgrywkach więcej niż 1 bramkę. Udało się to dokonać tylko legendarnemu Gerdowi Mueller (87) i obecnemu trenerowi drużyny Juppowi Heynckes (51) – i tylko oni są lepsi od Lewandowskiego.

Dodatkowo Robert jako pierwszy gracz Bayernu w historii Bundesligi strzelił gola w każdym z pierwszych dziewięciu meczów sezonu na własnym stadionie.

„Wróciłem. Dobra robota Bayern” – napisał na Twitterze polski napastnik.

Źródło: sport.tvn24.pl